Frankrijk weet leningen makkelijk te verkopen

Laatste update:  16 januari 2012 15:47 info Bekijk op de kaart

PARIJS - De afwaardering van de Franse kredietwaardigheid heeft maandag geen zichtbare gevolgen gehad voor de positie van Frankrijk op de financiële markten.

Foto:  ANP

Beleggers toonden ruime belangstelling voor de kortlopende leningen die Frankrijk in de markt zette. De Franse staat verkocht in totaal voor 8,6 miljard euro aan leningen met looptijden van 12, 25 en 51 weken.

De opbrengst voldeed aan de verwachtingen en de belangstelling voor de leningen was bijna tweemaal groter dan het aanbod.

De rente die Frankrijk over de leningen betaalt, kwam een fractie lager uit dan bij de vorige vergelijkbare veilingen.

Kredietbeoordelaar Standard & Poor's verlaagde vrijdag de waardering voor de langetermijnschulden van Frankrijk van AAA naar AA+. De rating voor de korte schulden van Frankrijk bleef ongewijzigd.

Alles over de schuldencrisis op onze special

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl