Delhaize schrapt 5000 banen

Laatste update:  12 januari 2012 08:25 info

BRUSSEL - De Belgische supermarktketen Delhaize Group schrapt ongeveer 5000 banen, voornamelijk in de Verenigde Staten. Dat werd donderdag bekendgemaakt.

Foto:  ANP

Het concern kondigde onder meer aan 146 onvoldoende presterende winkels in de Verenigde Staten en Zuidoost-Europa te sluiten. De doelstelling om 450 nieuwe winkels te openen in markten met een hoge groei in de komende drie jaar blijft staan.

Volgens Delhaize steeg de omzet in 2011 met 4,6 procent ten opzichte van het jaar ervoor. In Azië en Zuidoost-Europa steeg de omzet van het concern aanzienlijk. In alle bedrijfssegmenten was volgens het concern sprake van een opbrengstengroei. In het vierde kwartaal dikte de omzet van de onderneming met 7 procent aan.

Delhaize spreekt desondanks van teleurstellende resultaten in het vierde kwartaal in de Verenigde Staten en België, waar de resultaten onder druk stonden vanwege de macro-economische omstandigheden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl