Duitse economie groeit 3 procent

Laatste update:  11 januari 2012 10:34 info

BERLIJN - De Duitse economie is vorig jaar met 3 procent gegroeid, na een expansie van 3,7 procent in 2010. Dat heeft de Duitse overheid woensdag bekendgemaakt.

Foto:  Getty Images

In de laatste driemaandsperiode van het jaar werd Duitsland echter geraakt door de Europese schuldencrisis en de wereldwijde economische verslechtering. De grootste economie van Europa kromp in het vierde kwartaal met 0,25 procent.

De groei vorig jaar werd vooral gestuwd door een sterke binnenlandse vraag. Zo stegen de de consumentenbestedingen met 1,5 procent, de grootste toename in 5 jaar.

Export

Ook de groei van de investeringen door het bedrijfsleven en de buitenlandse handel droegen bij aan de expansie. De export, onder meer naar opkomende landen als China en India, klom met 8,2 procent. De import nam met 7,2 procent toe.

Dankzij de sterke groei in vooral de eerste jaarhelft wist Duitsland het begrotingstekort in 2011, als percentage van het bruto binnenlands product (bbp), terug te brengen tot 1 procent. In 2010 was dat nog 4,3 procent.

Lees alles over de schuldencrisis

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl