Kamp voorstander van meer tijdelijke contracten
AMSTERDAM – Minister Henk Kamp gaat een voorstel uitwerken waarin het mogelijk wordt werknemers langer en vaker een tijdelijk contract te geven.
Foto: ANP
Dit blijkt dinsdag uit een brief van de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid naar de Tweede Kamer.
Op dit moment is het zo dat als er meer dan drie tijdelijke contracten door een werkgever zijn aangegaan, het vierde automatisch wordt aangemerkt als een vast contract.
Kamp stelt nu voor werkgevers meer mogelijkheden te bieden om na een kortdurend contract een werknemer een langdurig tijdelijk contract aan te bieden.
Scholing
De werkgevers hoeven dan niet meteen een contract voor onbepaalde tijd aan te bieden. Volgens Kamp past het voorstel in de trend waarin mensen geen baan meer voor het leven hebben.
Bovendien verwacht hij dat met het voorstel werkgevers meer zullen investeren in scholing van haar personeel.
Uitholling
De vakbond CNV noemt het voorstel in een reactie een 'uitholling van de positie van werknemers'. "Het is weer een verdere stap in de ondermijning van de positie van werknemers in Nederland", zo stelt CNV-vicevoorzitter Maurice Limmen. "De situatie kan ontstaan dat je heel lang werkt voor een baas, maar dat dit gratis en voor niets is."
"Bovendien ben ik bang dat juist precies het tegenovergestelde bewerkstelligd wordt: dat werkgevers juist niet zullen investeren in scholing, omdat ze een werknemer na een bepaalde periode makkelijker kunnen vervangen voor beter geschoold personeel."


Startpagina