S&P somber over vooruitzichten banken VS

Laatste update:  15 december 2011 21:48 info Bekijk op de kaart

NEW YORK - De vooruitzichten voor wat 2012 de banken in de Verenigde Staten zal brengen zijn dof. Dat stelde kredietbeoordelaar Standard & Poor's (S&P) donderdag.

Foto:  ANP

S&P maakt zich zorgen over het effect van een lage economische groei in combinatie met de Europese schuldencrisis op de Amerikaanse bankensector.

Ook negatief zijn de nieuwe regelgeving en de kosten die daaruit voortvloeien.

Factoren

,,Geloofwaardige factoren die in 2012 tot een betekenisvolle economische groei kunnen leiden zijn afgenomen'', aldus S&P.

Huishoudens en bedrijven zijn nog altijd bezig hun schulden weg te werken, waardoor er volgend jaar minder animo zal zijn voor leningen. Daarnaast zijn slinkende handelsstromen en de zeer lage rente negatief voor de banken. S&P verwacht dan ook een lagere omzetgroei in de sector.

Alles over de schuldencrisis in ons nieuwsdossier

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl