ING doet bod op schulden

Laatste update:  12 december 2011 09:27 info

AMSTERDAM - ING heeft een bod gedaan op uitstaande schulden van in totaal 5,8 miljard euro om zijn kapitaalpositie te verbeteren. Dat maakte het bedrijf maandag bekend.

Foto:  ANP

Volgens ING zijn de huidige marktomstandigheden dusdanig dat een aanbod dat lager is dan de nominale waarde van de schulden gerechtvaardigd is.

De bank-verzekeraar biedt prijzen die variëren van 58 procent tot 87 procent van de nominale waarde.

Het betreft drie biedingen in Europa en de Verenigde Staten. ING biedt nieuw schuldpapier aan of geld, voor de aanbiedingen in de Verenigde Staten.

Kapitaalbasis

Met de terugkoopactie versterkt de financial zijn kapitaalbasis, omdat Tier 1-kapitaal (wiki) wordt gecreëerd. Ook denkt de bank dat de efficiency van zijn kapitaalbasis wordt verbeterd. Dit vooruitlopend op wetgeving die de bijdrage van achtergestelde schulden aan de vereiste kapitaalbasis zal terugdringen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl