Verhagen gaat Kamer informeren over subsidies

Laatste update:  3 november 2011 15:51 info

DEN HAAG - Minister Maxime Verhagen (Economische Zaken) gaat de Tweede Kamer goed op de hoogte houden over hoe effectief subsidiegeld wordt besteed dat aan bedrijven is verstrekt.

Foto:  NU.nl/Gera Nieland

Dat schrijft de minister donderdag.

Vorige maand constateerde de Algemene Rekenkamer dat ministers vaak niet weten wat het effect is van subsidies die ze geven.

Verhagen wil aanbevelingen van de Rekenkamer volgen. In de begroting van zijn departement staat een overzicht van subsidies. Verder zal de Kamer periodiek geïnformeerd worden over doelen die gesteld zijn bij bedrijven die subsidie krijgen.

Geschokt

VVD en CDA waren geschokt door de conclusies van de Rekenkamer. Ze spoorden Verhagen aan meer werk te maken van de kwestie. D66 riep de minister op om te werken met een Brits of Amerikaans systeem waarbij inzichtelijk wordt gemaakt wat er met subsidiegeld gebeurt.

In de toezegging van Verhagen zei de minister te kijken ''welke elementen van de Amerikaanse aanpak nuttig kunnen zijn''.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl