'Innovatiebeleid kost 3000 plaatsen postdocs'

Laatste update:  28 september 2011 15:08 info

DEN HAAG - Keuzes die gemaakt worden door dit kabinet in het bedrijfsleven- en innovatiebeleid, gaan ten koste van plaatsen voor promovendi en postdoctorale opleidingen. Per jaar gaat het om ongeveer 3000 plekken.

Foto:  NU.nl/Adriaan Bosma

Dat zei Ed Brinksma namens de overkoepelende organisatie van universiteiten (VSNU) woensdag tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer.

''Het gevaar is dat er geld wordt weggehaald en ergens anders wordt neergelegd. Daarmee haal je ook een toekomst weg'', aldus Brinksma.

Eerder deze maand reageerde VSNU-voorzitter Sijbolt Noorda al kritisch op delen van het bedrijfslevenbeleid van het kabinet. De organisatie heeft er geen vertrouwen in dat Nederland daarmee bij de top 5 van kenniseconomieën gaat komen, zoals gewenst.

De VSNU wijst daarbij op de beslissing van het kabinet om aardgasbaten niet meer te investeren in kennisontwikkeling. Dat scheelt volgens de organisatie 500 miljoen euro.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl