'Lagere verhuisbelasting stimulans detailhandel'

Laatste update:  1 augustus 2011 10:22 info

AMSTERDAM - De verlaging van de overdrachtsbelasting stimuleert de woningverkoop en is daarmee gunstig voor notarissen, makelaars, verhuizers en woonwinkels.

Foto:  ANP

Dit effect zal vooral volgend jaar merkbaar zijn, zo schrijft ING maandag in zijn kwartaalbericht over de ontwikkeling van verschillende economische sectoren.

Ook voor doe-het-zelf-winkels en voor bedrijven die zich richten op woninginrichting is de verlaging een stimulans. ING verwacht dat deze detailhandelbranche volgend jaar met 1,4 procent groeit.

Dit jaar krimpt de bedrijfstak nog wel met 0,1 procent, tegen een groei van 0,1 procent in 2010.

Zorgsector

De zorg- en industriesector vertonen dit jaar volgens ING de grootste groei, beide naar verwachting 3 procent. De zorgsector blijft groeien, vooral als gevolg van de toenemende vergrijzing. De industrie blijft profiteren van de wereldhandel, hoewel deze afzwakt.

De export, bron van groeiherstel in 2010, vertraagt. Dit komt doordat stimuleringsmaatregelen van overheden uitgewerkt raken en de ramp in Japan in het tweede kwartaal productieketens heeft verstoord. Het internationale vervoer heeft duidelijk last van deze groeivertraging.

Bouwsector

Desondanks blijven groothandel, industrie en transport dit jaar behoren tot de groeisectoren van de Nederlandse economie. De bouwsector krimpt dit jaar naar verwachting met 1 procent. De sector profiteert niet van de lagere overdrachtsbelasting omdat deze regeling nieuwbouwwoningen relatief onaantrekkelijk maakt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl