'Griekenland zal wereld inspireren'

Laatste update:  17 juli 2011 13:55 info

ATHENE - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Hillary Clinton, steunt de Grieken in hun pogingen om uit de schuldencrisis te komen. 

Foto:  AFP

''Griekenland heeft de wereld eerder geïnspireerd en ik heb er alle vertrouwen in dat u dat opnieuw doet'', zei zij zondag in Athene na overleg met haar Griekse ambtgenoot Stavros Lambrinidis.

Clinton prees de vastbeslotenheid van de regering om economische hervormingen uit te voeren die de Griekse economie gezond en beter concurrerend moeten maken.

De leiders van de eurolanden komen donderdag bijeen om over een tweede hulppakket voor Griekenland te beraadslagen. Clinton zei dat de plannen van de regering in Athene om de schulden terug te brengen aan een ''chemotherapie'' doen denken, maar dat zij resultaat zullen hebben.

''Ik ben hier niet om de directe uitdagingen te bagatelliseren, want zij zijn echt. Ik ben hier omdat wij er sterk in geloven dat zij tot een zeer sterke Griekse economie zullen leiden'', zei de Amerikaanse minister.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl