Eisers sociale werkplaatsen niet-ontvankelijk

Laatste update:  14 juli 2011 12:01 info

DEN HAAG - De voorzieningenrechter in Den Haag heeft 23 gemeentes en Cedris, de organisatie voor sociale werkplaatsen, donderdag niet-ontvankelijk verklaard tijdens een kort geding over bezuinigingen bij de werkplaatsen.

Foto:  ANP

De gemeentes en Cedris wilden dat de Staat een korting van 158 miljoen euro terugdraait.

Waarom de gemeentes en Cedris niet-ontvankelijk zijn, is niet bekendgemaakt. Mogelijk zijn ze aan het verkeerde adres.

De Staat zei woensdag dat het niet aan de voorzieningenrechter is, maar aan de bestuursrechter. Een toelichting van de rechtbank volgt vrijdag 22 juli.

Loonkosten

De Staat bezuinigt 38 miljoen door de stijging van loonkosten niet te compenseren. Verder worden budgetten van WSW'ers gekort, waardoor de werkplaatsen jaarlijks nog eens 120 miljoen euro mislopen.

De gemeentes zeiden woensdag dat ze klem zitten. Werknemers dreigen met acties om cao-eisen kracht bij te zetten, maar het Rijk stelt niet het geld beschikbaar dat nodig is.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl