'Publicatieplicht beïnvloedt benzineprijs niet'

Laatste update:  1 juni 2011 16:48 info

AMSTERDAM - Minister Maxime Verhagen van Economische Zaken denkt niet dat een wet die pomphouders verplicht hun prijzen centraal te publiceren zal leiden tot lagere benzineprijzen. Dat schrijft hij woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.

Foto:  Autoweek

Uit onderzoek van onderzoeksbureau Ecorys blijkt dat via navigatiesystemen en smartphones de prijzen van meer dan 80 procent van de Nederlandse tankstations al vergeleken kunnen worden.

Ecorys verwacht dat de kwaliteit van digitale prijsvergelijkers op korte termijn toeneemt.

Toegevoegde waarde

"Mede gezien de verwachting van de onderzoekers dat de opkomst van smartphones de komende jaren een verdere verbetering van prijstransparantie zal veroorzaken, acht ik de toegevoegde waarde van een wettelijke publicatieplicht zeer beperkt."

"Daarnaast acht ik het niet aannemelijk dat, uitgaande van de nu al beschikbare toepassingen en mate van prijstransparantie, een wettelijke publicatieplicht zal leiden tot meer concurrentie tussen tankstations en lagere brandstofprijzen", aldus Verhagen in zijn brief (pdf).

Het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie liet het onderzoek uitvoeren op verzoek van de Tweede Kamer.

Als een centrale publicatie van benzineprijzen wel zou bijdragen aan meer transparantie en lagere prijzen, had de minister dit wettelijk verplicht moeten stellen, zo vond de Kamer.

Van der Hoeven

Een jaar geleden opperde de toenmalige minister van Economische Zaken Maria van der Hoeven om pomphouders verplicht te stellen dagelijks hun prijzen op internet te publiceren.

Branchevereniging Bovag was hier tegen gekant, omdat het alleen maar extra administratieve lasten zou opleveren en omdat er al genoeg websites zijn waarop prijzen vergeleken kunnen worden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Tosti

De Tostifabriek in Amsterdam verbouwt eigen graan. Melk voor de kaas komt van de eigen koeien en de varkens voor de ham worden met liefde grootgebracht

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Voor je het weet escaleert de boel en ligt je reputatie te grabbel.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Huizenprijs

Koper betaalt 12 procent minder dan vraagprijs woning.

Lees verder op NUgeld.nl