CDA Europa laakt hoge winsten mobiel bellen

Laatste update:  7 april 2011 11:29 info

STRAATSBURG - Het CDA Europa vindt de winsten van telecombedrijven voor mobiel bellen in het buitenland veel te hoog. Ondanks flinke prijsdalingen sinds de invoering van Europese maximumtarieven in augustus 2007 was de winstmarge in 2009 282 procent.

Foto:  ANP

''Winst maken mag, maar 282 procent is buiten alle proporties'', stelt Europarlementariër Lambert van Nistelrooij donderdag in een verklaring.

Hij reageert op de cijfers die hij kreeg van Europees Commissaris Neelie Kroes (Digitale Agenda).

De bedrijven verdienden met de zogenoemde roamingdiensten voor gesprekken en dataverkeer 4,78 miljard euro, terwijl de kosten 1,25 miljard bedroegen. Van Nistelrooij wijst erop dat Kroes er naar streeft om in 2015 het verschil tussen binnen- en buitenlandse mobiele telefoongesprekken in de unie tot bijna nul terug te brengen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl