'Hogere kosten nekken bouwbedrijven'

Laatste update:  28 februari 2011 14:33 info

AMSTERDAM - Hogere materiaalkosten zijn een bedreiging voor veel bouwbedrijven. De rendementen van projecten komen daardoor flink onder druk te staan, schrijft het ING Economisch Bureau.

Foto:  Thinkstock

Na de uitvallende vraag en het slechte weer van de afgelopen twee winters zouden de gestegen kosten opnieuw veel bouwbedrijven de das om kunnen doen.

ING is vroeg met het constateren van het probleem. Op dit moment liggen de kosten van bouwmaterialen slechts 0,9 procent hoger dan een jaar eerder.

Maar door de oplopende grondstofprijzen hebben veel leveranciers van bouwmaterialen aangegeven de prijzen de komende maanden te gaan verhogen.

Bodemprijzen

Veel bouwbedrijven zijn nu nog bezig met projecten die tijdens de financiële crisis tegen bodemprijzen zijn binnengehaald. De concurrentie binnen de bouw is nog steeds hoog, constateert de ING.

Door de hogere inkoopprijzen zal het laatste vlees van de botten van de bouwbedrijven worden geschraapt, denkt de bank.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl