Consument vaker in geweer

Laatste update:  2 februari 2011 10:02 info

DEN HAAG - Consumenten komen vaker in het geweer tegen bedrijven die het niet zo nauw nemen met hun rechten, blijkt uit het jaaroverzicht van ConsuWijzer.

Foto:  ANP

De website van deze vraagbaak van de overheid werd vorig jaar 2,3 miljoen keer bezocht en dat is 15 procent meer dan een jaar eerder.

Vooral het gebruik van voorbeeldbrieven, waarmee consumenten aan de slag gaan om een probleem met een bedrijf op te lossen, nam toe, aldus Consuwijzer.

Consuwijzer ontving in 2010 zo'n 100.000 vragen en opmerkingen van consumenten. In 29 procent van de gevallen ging het om opdringerige verkoop via de telefoon of aan de deur. Er waren ook veel vragen over garantie en onduidelijke rekeningen.

Stilzwijgend verlengen

Ook het stilzwijgend verlengen van abonnementen na afloop van de opzegtermijn door kranten of fitnesscentra roept veel vragen op.

In Consuwijzer werken drie toezichthouders samen: De Consumentenautoriteit (oneerlijke praktijken), Opta (telecom) en de kartelwaakhond Nma.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl