Eemsmond Energie kan op stroomnet

Laatste update:  13 januari 2011 11:21 info

ARNHEM - TenneT, de beheerder van het landelijke elektriciteitsnet, heeft een akkoord bereikt met Eemsmond Energie over het aansluiten van een nieuwe grote centrale in de Eemshaven.

Foto:  Thinkstock

TenneT kampt met krapte op het elektriciteitsnet, dat de grote groei van het aanbod van stroom niet kan bijbenen.

Eemsmond Energie werd in de wachtkamer gezet, maar de kartelwaakhond NMa vond dat TenneT meer kon doen om het bedrijf tegemoet te komen. De NMa toonde zich donderdag verheugd over de gevonden oplossing.

Het akkoord komt erop neer dat Eemsmond Energie wordt aangesloten zodra een nieuwe verbinding is aangelegd tussen de nieuw te bouwen centrale en een hoogspanningsstation.

Dan moet voorlopig nog wel gebruik gemaakt worden van zogeheten congestiemanagement, een systeem dat is te vergelijken met toeritdosering bij drukte op de snelweg.

Als er te veel stroom op het net komt, kunnen stroomproducenten een vergoeding krijgen als ze een tijdlang geen gebruik maken van het net.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl