Luchtvaart stevent af op recordjaar

Laatste update:  14 december 2010 10:58 info

GENEVE - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de verwachting voor de industrie voor dit en volgend jaar flink opwaarts bijgesteld. De organisatie verwacht dat de luchtvaartmaatschappijen in 2010 uitkomen op een uitzonderlijk hoge gezamenlijke winst van 15,1 miljard dollar (11,2 miljard euro.

Foto:  ANP

Dat maakte IATA dinsdag bekend. Voor volgend jaar wordt een winst van 9,1 miljard dollar (6,8 miljard euro) verwacht.

In september ging de organisatie nog uit van een gezamenlijke winst van 8,9 miljard dollar voor dit jaar en 5,3 miljard dollar voor komend jaar.

Derde kwartaal

Volgens IATA zijn de vooruitzichten voor het hele jaar vooral beter door een onverwacht sterk derde kwartaal, maar er zijn nog volop beren op de weg. ''Ondanks de hogere winstvoorspellingen zien we het herstel volgend jaar toch nog even afnemen na de sterke opleving na de recessie'', aldus IATA-topman Giovanni Bisignani.

IATA waarschuwde verder dat de marges klein blijven en dat de Europese maatschappijen duidelijk uit de pas lopen met de rest van de wereld. ''De marges blijven meelijwekkend'', zei Bisignani.

''Met een nettomarge van 2,7 procent dit jaar, die volgend jaar terugloopt naar 1,5 procent, zijn we nog niet in de buurt van het terugverdienen van onze investeringen.''

Europa

Dat de Europese maatschappijen dit jaar uit de rode cijfers blijven is uitsluitend te danken aan het sterke derde kwartaal. Waar eerder nog een verlies werd verwacht voor 2010, zou de winst nu uitkomen op 400 miljoen dollar. ''Peanuts'', aldus Bisignani.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl