Tienduizenden Ieren demonstreren in Dublin

Laatste update:  27 november 2010 17:32 info

DUBLIN - Circa 50.000 Ieren hebben zaterdag in de hoofdstad Dublin gedemonstreerd tegen de drastische bezuinigingen die de regering wil doorvoeren in verband met de economische crisis in het land. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

AFP

De betogers droegen borden met zich mee met daarop teksten als 'Ierland is niet te koop' en 'Het kan beter en eerlijker'.

Daarmee protesteerden ze tegen het bezuigingsplan dat woensdag werd gepresenteerd door de Ierse premier Brian Cowen.

Volgens het plan wordt het minimumloon verlaagd, verdwijnen er in de komende vier jaar zeker 25.000 banen in de publieke sector en wordt er voor 15 miljard euro bezuinigd.

Volgens Cowen zijn de maatregelen noodzakelijk om Ierland in aanmerking te laten komen voor leningen van de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds ter waarde van 85 miljard euro.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl