Mogelijk Britse miljardensteun voor Ierland

Laatste update:  22 november 2010 13:01 info

LONDEN - Groot-Brittannië overweegt ongeveer 7 miljard pond (8,2 miljard euro) beschikbaar stellen om buurland Ierland uit de crisis te helpen. Dat zei maandag de Britse minister van Financiën George Osborne.

Groot-Brittannië heeft niet de euro als munteenheid, maar wil met deze lening de internationale betrokkenheid laten blijken. Het land benadrukte niet permanent te willen deelnemen aan financiële reddingsoperaties voor landen in de eurozone.

Ierland heeft na lang aarzelen de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zondag formeel om hulp gevraagd.

De exacte details van het steunpakket moeten nog nader worden uitgewerkt. Volgens Ierland gaat het om een bedrag van minder dan 100 miljard euro.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl