VS stellen besluit over tankvliegtuigen uit

Laatste update:  20 november 2010 07:15 info

WASHINGTON - De Amerikaanse luchtmacht heeft de beslissing over de toekenning van een lucratieve opdracht uitgesteld. Pas volgend jaar wordt bekendgemaakt wie 179 tankvliegtuigen mag leveren. Dat heeft een luchtmachtwoordvoerder vrijdag laten weten.

Eigenlijk wilde het Amerikaanse ministerie van Defensie op 20 december naar buiten brengen welk bedrijf de opdracht zou krijgen.

Het Pentagon heeft echter meer tijd nodig om de biedingen te beoordelen, aldus de woordvoerder. Het Europese consortium EADS en de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing hebben offertes uitgebracht.

Met het project is een bedrag van naar schatting 35 tot 40 miljard dollar (25 tot 30 miljard euro) gemoeid.

Blunder

De luchtmacht erkende vrijdag ook een blunder te hebben gemaakt. De technische beoordeling van de beide offertes is eerder deze maand naar de verkeerde partij gestuurd.

De analyse van Boeings offerte kwam bij EADS terecht, en andersom. De luchtmachtwoordvoerder spreekt van een ambtelijke fout en benadrukt dat die de biedingstrijd niet beïnvloedt.

Strijd om de order

De strijd over de tankvliegtuigen sleept zich al jaren voort. De order was in februari 2008 toegewezen aan EADS en zijn partner Northrop Grumman. Boeing diende echter protest in bij de Amerikaanse rekenkamer (GAO) en werd in het gelijk gesteld.

Het Pentagon besloot daarom de order opnieuw uit te schrijven. Begin dit jaar stapten EADS en Northrop Grumman uit de race, omdat het wensenpakket van de Amerikaanse overheid in het voordeel zou werken van rivaal Boeing. Een maand later besloot EADS alsnog mee te bieden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl