Corporaties negeren Europese regels zo nodig

Laatste update:  19 november 2010 10:52 info

AMSTERDAM - Woningcorporaties moeten de nieuwe Europese regels die 1 januari ingaan, niet uitvoeren als ze in conflict komen met het doel om lagere inkomens te huisvesten.

Foto:  ANP

Circa 70 procent van de corporaties heeft op het ledencongres van de branchevereniging Aedes deze oproep van vijf woningstichtingen ondersteund. Aedes bevestigde vrijdag een bericht hierover in Het Financieele Dagblad.

De nieuwe regels houden in dat de corporaties 90 procent van hun woningen moeten toewijzen aan huishoudens met een inkomen van niet meer dan 33.600 euro. Volgens de corporaties vallen daardoor veel gezinnen buiten de boot.

Huishoudens die net iets meer verdienen, krijgen geen sociale huurwoning meer, maar zouden ook niet genoeg geld hebben voor een koopwoning of een huurwoning in de vrije sector.

Kou

Een van de woningcorporaties die de oproep indienden, is stichting Woonlinie uit Woudrichem. Volgens directeur Peter van den Heuvel gaat het erom dat corporaties huishoudens die niet op een andere manier aan een huis kunnen komen, niet in de kou laten staan.

In de oproep staat overigens wel dat het negeren van de regels in overleg met de desbetreffende gemeente en huurdersorganisaties moet gebeuren.

Staatssteun

Van den Heuvel zegt dat het niet verboden is om de nieuwe regels niet uit te voeren. Het heeft wel gevolgen voor corporaties. Zij krijgen dan geen staatssteun meer als ze nieuwe woningen bouwen.

De Europese regels zijn al langer een bron van onvrede bij corporaties. Een aantal woningstichtingen tekende er eerder dit jaar bezwaar tegen aan bij het Europees Hof van Justitie.

Ook Aedes heeft zich er in het verleden vaak tegen uitgesproken, hoewel een woordvoerder vrijdag benadrukte dat het bestuur van de branchevereniging niet betrokken is geweest bij de oproep om ze niet uit te voeren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl