Mannen krijgen hogere stagevergoeding
DEN HAAG – Mannen ontvangen gemiddeld een hogere stagevergoeding dan vrouwen. Dat blijkt uit het stageonderzoek 2010 dat is uitgevoerd in opdracht van FNV Jong.
Foto: ANP
Mannelijke studenten ontvangen gemiddeld 184 euro per maand, vrouwen moeten het doen met 158 euro per maand.
Voorzitter van FNV-Jong Jeroen de Glas wil dat het kabinet onderzoekt waar de verschillen vandaan komen.
“Het verschil kan deels verklaard worden doordat vrouwen in andere sectoren werken, bijvoorbeeld de zorg. Daar krijg je over het algemeen minder vergoeding. Maar dat sectorale verschil verklaart niet alles.”
Uit het onderzoek blijkt verder dat niet-westerse allochtonen gemiddeld minder vergoeding voor hun stage ontvangen (157,81 euro per maand) dan autochtone Nederlanders (170,63 euro per maand).
Van de niet-westerse allochtonen is slechts 33 procent tevreden over de vergoeding. Bij autochtone studenten ligt dit percentage op 46,2 procent.
Bijbaan
Volgens FNV Jong zijn veel studenten gedwongen om hun bijbaan op te zeggen om stage te kunnen lopen, terwijl veel bedrijven daar geen vergoeding tegenover stellen.
“De stagiairs melden dat ze volledig moeten meedraaien maar geen cent betaald krijgen.
Sommigen voelen zich uitgebuit”, zegt De Glas.
Minimale vergoeding
Hij pleit daarom voor een wettelijk recht op een minimale stagevergoeding van 250 euro per maand. Volgens hem is dit een bedrag om het opgeven van werk te kunnen compenseren.
“Nu zeggen veel studenten hun bijbaan op donderdagavond en zaterdag op om stage te kunnen lopen. Ze willen immers wel leuke dingen doen en studeren. Het gevolg is dat veel moeten gaan lenen.”


Startpagina