EU pakt te late betalers aan

Laatste update:  14 september 2010 15:12 info

BRUSSEL - Europese bedrijven en overheden die hun rekeningen niet binnen dertig dagen betalen, moeten een extra rente van 8 procent gaan betalen.

Foto:  Thinkstock

Over deze maatregel zijn de EU-lidstaten en het Europees Parlement het eens geworden, zo heeft huidig EU-voorzitter België dinsdag bekendgemaakt. De maatregel heeft als doel te zorgen voor een betere betalingsmoraal.

Volgens de nieuwe regel hebben bedrijven die hun geld niet op tijd ontvangen ook recht op een schadevergoeding van 40 euro voor het sturen van aanmaningen en dergelijke.

De termijn van dertig dagen mag in sommige gevallen overschreden worden. Dan geldt een limiet van 60 dagen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl