China belooft gelijkheid buitenlandse bedrijven

Laatste update:  13 september 2010 14:34 info

TIANJIN - Buitenlandse bedrijven krijgen in China dezelfde rechten en kansen als Chinese ondernemingen.

Foto:  ANP

 Dat zei de Chinese premier Wen Jiabao maandag tijdens een wereldwijde zakelijke bijeenkomst in de Chinese stad Tianjin.

Zijn opmerkingen volgden op kritiek vanuit de westerse wereld dat buitenlandse bedrijven beperkt worden in hun doen en laten.

''Alle bedrijven die geregistreerd staan in China volgens Chinees recht beschouwen wij als Chinese bedrijven. Hun producten zijn 'made in China'-producten'', aldus Wen.

Oneerlijk

Hij benadrukte verder dat de overheid bij het inkopen van goederen geen onderscheid maakt tussen buitenlandse en binnenlandse ondernemingen.

De premier beloofde desalniettemin dat China ''de wetten omtrent buitenlandse bedrijven zal blijven verbeteren'', zonder concrete maatregelen te noemen.

De Europese Kamer van Koophandel klaagde eerder deze maand al over oneerlijke wetgeving waardoor buitenlandse bedrijven beperkt zouden worden in hun activiteiten in China.

Motor

Wen liet verder weten dat de Chinese economie nu ''de motor'' is voor het herstel van de de wereldeconomie. De Chinese economie is volgens Wen ''in goede vorm'' wat betreft groei en werkgelegenheid.

De premier waarschuwde echter dat er in de Chinese economische ontwikkeling ook gebrek was aan ''balans, coördinatie en duurzaamheid''. De regering moet volgens de premier ''meer doelgericht en flexibel'' opereren om de groei te kunnen handhaven.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl