'China binnen tien jaar grootste creditcardmarkt'

Laatste update:  10 september 2010 15:30 info

AMSTERDAM - China gaat in het komende decennium waarschijnlijk de Verenigde Staten overtreffen als de grootste creditcardmarkt.

Deze verwachting spreek creditcardmaatschappij Mastercard uit op de site van The Wall Street Journal.

Over tien jaar heeft China waarschijnlijk 800 tot 900 miljoen creditcards, zegt het hoofd klantenzaken van Mastercard in China. De toegenomen welvaart en de trek van het platteland naar de stad zorgt ervoor dat meer Chinezen creditcards nemen.

Mastercard en andere creditcardmaatschappijen proberen nieuwe markten aan te boren om het verlies aan inkomsten in de VS te compenseren.

Verdubbeld

Vanaf 2006 is het aantal creditcards in China al meer dan verdubbeld. In juni van dit jaar waren de Chinezen in het bezit van ongeveer 200 miljoen kaarten.

Buitenlandse creditcardbedrijven kunnen niet optimaal profiteren van de toename in creditcardgebruik. Het Chinese bedrijf China UnionPay heeft een monopoliepositie op het verwerken van betalingen met een betaalpas in China.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl