Werknemers Hema lijden onder druk
AMSTERDAM – Medewerkers van winkelketen Hema klagen over de werkdruk en de sfeer op hun werk. Dat blijkt vrijdag uit een publicatie van FNV Bondgenoten.
Volgens vakbondsbestuurder Henk van de Ploeg is het mis met het personeelsbeleid van Hema. Zo wil het bedrijf zo min mogelijk mensen inzetten. Ook moeten de personeelskosten laag blijven waardoor “iemand van negentien al oud is”.
Bovendien zou er zoveel flexibiliteit worden gevraagd dat werknemers werk en privéleven nog maar met moeite kunnen combineren. Dit alles leidt volgens de vakbond tot een problematische werkdruk.
Uit een rondvraag (pdf) van FNV Bondgenoten blijkt dat driekwart van het Hema-personeel de sfeer op zijn of haar werk verslechterd vindt en 86 procent van de 558 deelnemers aan de enquête zegt te lijden aan de werkdruk.
Roosters
Vooral de onregelmatige en onbetrouwbare werkuren leiden tot veel problemen. Werknemers worden geacht altijd beschikbaar te zijn en mensen die vasthouden aan gemaakte afspraken over werkroosters worden onder druk gezet.
Donderdag maakte investeerder Lion Capital bekend Hema te willen verkopen. “Misschien dat deze cijfers Hema wakker schudden”, zegt Van de Ploeg.
De vakbondsman zegt al langer klachten van Hema-werknemers te ontvangen, gesprekken met het bedrijf leverden tot nu toe niets op. Van de Ploeg: “Ik kan alleen maar hopen dat de volgende eigenaar het beter voor heeft met z’n personeel.”


Startpagina