Staking Griekse verkeersleiders afgelast

Laatste update:  24 juli 2010 16:27 info

ATHENE - Griekse luchtverkeersleiders hebben zaterdag hun voorgenomen staking afgelast, nadat een rechter die als in strijd met de wet had bestempeld.

Foto:  ANP

De luchtverkeersleiders waren van plan zondag 24 uur lang het werk neer te leggen uit protest tegen de draconische bezuinigingspolitiek van de onder schulden gebukt gaande Griekse regering.

Ze eisen meer banen en meer geld voor overwerk. Hun bond besloot zaterdag de staking af te blazen in reactie op de rechterlijke uitspraak.

De Griekse regering poogt rigoureus minder uit te geven en ingrijpende economische hervormingen door te voeren. Het IMF en de EU verlenen daarbij speciale kredieten aan het Zuid-Europese land.

Toeristische sector

De vele stakingen tegen de voor veel Griekse portemonnees pijnlijke gang van zaken treffen vaak de toeristische sector, een van de voornaamste pilaren van de Griekse economie.

De luchtverkeersleiders deden in mei en juni niet mee aan stakingen omdat ze toen die vitale sector niet wilden beschadigen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Hoe uniek je idee ook is, het draait om ondernemerschap.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Waarom werkt hij nu wéér vanuit huis? Wat mag wel en wat niet?'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Macht

Topmanagers blijken minder naar macht te verlangen dan collega's op lagere functies.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Belastingparadijs

Meer Zuid-Europese bedrijven kiezen om fiscale redenen voor een Nederlandse holding.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Pepperspray

Duits bedrijf lanceert iPhone-hoesje met ingebouwd busje pepperspray.

Lees verder op NUzakelijk.nl