VS verlengt verbod op diepzeeboren

Laatste update:  13 juli 2010 00:04 info

WASHINGTON - De Amerikaanse overheid heeft maandag een nieuw verbod op diepzeeboren naar olie uitgevaardigd. Het nieuwe verbod geldt tot 30 november, zo maakte de regering bekend.

Foto:  Getty Images

''Meer dan tachtig dagen na de olieramp met BP is een pauze in het diepzeeboren essentieel en toepasselijk om gemeenschappen, kusten en wilde dieren te beschermen tegen het risico dat het boren op diepe zee vandaag de dag met zich meebrengt'', zei minister van Binnenlandse Zaken Ken Salazar in een verklaring.

''Ik baseer mijn besluit op het bewijs, dat met de dag groter wordt, dat de industrie niet in staat is om de nodige actie te ondernemen als het op grote diepte misgaat'', zei Salazar.

Na de explosie op 20 april in de Golf van Mexico waar BP op grote diepte naar olie boorde, werd voor het eerst een verbod uitgevaardigd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl