'Kans op nieuwe recessie door schuldencrisis'

Laatste update:  30 juni 2010 11:18 info

AMSTERDAM - De kans dat de Nederlandse economie opnieuw in een recessie terechtkomt is nog altijd niet verdwenen. Vooral een verkeerde aanpak van de Europese schuldencrisis kan het economisch herstel schaden.

Foto:  ANP

Daarvoor waarschuwde het economisch bureau van ING woensdag.

De economen wijzen op twee gevaren van de sterk opgelopen overheidstekorten en staatsschulden.

Aan de ene kant bestaat het risisco dat door massale bezuinigingen de economische groei in de ons omringende landen inzakt. Anderzijds is er het gevaar dat de financiële en politieke onrust opnieuw oplaait als landen juist te weinig actie ondernemen.

''Een kleine en handelsgeoriënteerde economie als de Nederlandse is erg gevoelig voor dit soort ontwikkelingen'', aldus ING.

Groei

De bank voorspelt voor 2010 een economische groei van 1,2 procent in Nederland. In 2011 en 2012 wordt de economie volgens de ramingen van het economisch bureau respectievelijk 1,5 en 1,3 procent groter.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl