'Andere spitsheffing voorkomt files'

Laatste update:  22 juni 2010 15:32 info

DEN HAAG - Invoering van meerdere spitstarieven met heffingen die binnen de spits verschillen, kan files voorkomen.

Foto:  ANP

Automobilisten hoeven dan niet naar andere vormen van vervoer te zoeken.

Dat is de kern van een studie van Erik Verhoef van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU), die is verschenen in het Tijdschrift Vervoerswetenschap. Hij trekt zijn conclusie aan de hand van een aantal economische modellen.

Andere voordelen van het gedifferentieerde tarief zijn dat automobilisten minder vaker thuis hoeven te werken, of eerder of later op hun werk hoeven te komen.

Tarief

In het kabinetsbesluit uit november 2009 is men uitgegaan van slechts één tarief voor de hele spitsperiode. Ook de registratie met het gedifferentieerde spitstarief kan met de huidige techniek in een kastje in de auto worden gedaan.

Binnen en buiten het parlement is volop discussie geweest over de kilometerbeprijzing , onder andere de ledenraadpleging van de ANWB. Het onderwerp is nu controversieel verklaard en doorgeschoven naar de volgende kabinetsperiode.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl