Spanje ontkent aanvraag staatssteun

Laatste update:  12 juni 2010 09:23 info

MADRID - Het Spaanse ministerie van Financiën heeft vrijdag ontkend dat het land werkt aan een aanvraag voor staatssteun van de Europese Unie. De ontkenning is een reactie op een artikel in de zakenkrant Financial Times Deutschland.

De krant meldde vrijdagochtend, zonder bronvermelding, dat de EU zich opmaakt voor een verzoek om toegang tot de 750 miljard euro aan noodsteun die samen met het Internationaal Monetair Fonds opzij is gezet.

Volgens FT Deutschland zou met name Spanje steun nodig kunnen hebben als de situatie in de financiële sector daar verslechtert.

''Het is een leugen. Er komt geen reddingsactie. Wij hebben nergens om gevraagd en zullen dat ook niet doen. Ik heb geen idee hoe ze erbij komen'', aldus een woordvoerder van het Spaanse ministerie van Financiën.

De regering van premier José Zapatero heeft grote moeite met het doorzetten van forse bezuinigingsplannen.

Het land wil 65 miljard minder uitgeven om het begrotingstekort te dempen, onder meer door ambtenarensalarissen flink te korten. Donderdag liepen onderhandelingen met de bonden hierover op niets uit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl