Managers AH to go vervolgd wegens discriminatie

Laatste update:  11 juni 2010 10:52 info

AMSTERDAM - Het Openbaar Ministerie vervolgt drie filiaalmanagers van Albert Heijn to go vanwege discriminatie. De drie zouden hebben geprobeerd medewerkers van Marokkaanse afkomst buiten de deur te houden.

Foto:  ANP

Dat meldt een woordvoerder van het parket Den Haag  vrijdag aan het AD

Na een strafrechtelijk onderzoek concludeert de officier van Justitie dat de filiaalmanagers -twee mannen van 28 uit Haarlem en een man van 50 uit Den Haag- zich schuldig hebben gemaakt aan ‘beroepsmatige discriminatie’.

Daarop staat een gevangenisstraf van maximaal een jaar.

Commotie

Vorig jaar veroorzaakte de kwestie nog de nodige commotie, nadat een e-mailcorrespondentie aan het licht kwam tussen enkele filiaalmanagers van AH to go en de afdeling personeelszaken van Servex, de franchisenemer van alle AH to go’s op stations.

Marokkanen

De AH to go winkels hadden dringend extra personeel nodig.

Daarbij werd door de leidinggevenden van station Amsterdam Lelylaan, Amsterdam Centraal en Den Haag wel een voorwaarde gesteld. ‘Geen Marokkanen!’, viel in de mail te lezen.

Niet alleen de leidinggevenden, maar ook een 24-jarige vrouw uit Waddinxveen wordt vervolgd wegens discriminatie. Zij wees het verzoek van haar collega's niet direct af.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl