De Jager schiet vrijgeven spaarloon af
AMSTERDAM - Het kabinet is op dit moment niet van plan het spaarloon vrij te geven. Dat stelt demissionair minister Jan Kees de Jager van Financiën in antwoord op kamervragen van Tweede Kamerlid Frans Weekers van de VVD.
Foto: Getty Images
De VVD’er had De Jager opgeroepen het spaarloon te deblokkeren om mensen van meer geld te voorzien en hen op die manier aan te sporen flink te consumeren. Dit zou het bedrijfsleven en de economie een positieve impuls moeten geven.
Volgens de minister van Financiën sorteert het vrijgeven van het spaarloon onvoldoende economisch effect en geldt de impuls alleen voor het jaar waarin de maatregel wordt genomen. In de jaren na deblokkeren komt juist minder spaarloon vrij en wordt de consumptie geremd.
Jammer
“Ik vind dit uitermate jammer”, stelt Weekers in een reactie. “Een belangrijk deel van zijn argumentatie volg ik ook niet, zo heeft de maatregel wel degelijk een gunstig effect op de economie, ook al is dit eenmalig.”
“Wat mij betreft is hier het laatste woord nog niet over gesproken. Ik zal er bij de besprekingen van de Voorjaarsnota, nog deze maand, op terugkomen en een Kamermeerderheid op de been proberen te krijgen”, aldus het Kamerlid.
Weekers ziet hierin in ieder geval een bondgenoot in de PVV. “Zij hebben dit al eerder bepleit, maar ik vond toen de omstandigheden nog niet rijp. Nu mensen hun vakantiegeld moeten aanspreken om hun schulden af te lossen is het moment daar.”
Afbreuk
De Jager vindt dat een derde ronde van deblokkeren “afbreuk doet aan het instrument spaarloon”. Het spaarloon is bijvoorbeeld in 2005 vrijgegeven door de toenmalige staatssecretaris van Economische Zaken, Joop Wijn.
Ook tekent de demissionair minister van Financiën aan dat het verstandiger is om de beslissing over het spaarloon mee te nemen in de coalitiebesprekingen voor het nieuwe kabinet, iets dat ook Weekers zich goed kan voorstellen.
Afschaffen
De Studiecommissie Belastingstelsel heeft eerder het advies gegeven om de spaarloonregeling in zijn geheel af te schaffen.
Het spaarloon is een regeling die werknemers in staat stelt een deel van hun brutosalaris opzij te zetten tot een maximum van 613 euro per jaar. Hierover wordt geen inkomstenbelasting betaald. Het spaarloon ligt voor minimaal vier jaar vast.



Startpagina