Chinese export sterk omhoog

Laatste update:  10 juni 2010 10:11 info

BEIJING - De export van China is in mei met liefst 48,5 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Dat is de sterkste exportstijging in zes jaar.

Foto:  AFP

Dat blijkt uit cijfers die donderdag werden gepubliceerd door de Chinese douane.

Het cijfer geeft aan dat de wereldeconomie nog weinig last heeft van de Europese schuldencrisis. De totale waarde van de Chinese export steeg in mei tot 131,8 miljard dollar (110 miljard euro).

Dat is het hoogste niveau sinds september 2008. De export naar de Europese Unie steeg met 50 procent en naar de Verenigde Staten nam de uitvoer van Chinese goederen met 44 procent toe.

Geholpen door de sterke buitenlandse vraag groeide de Chinese economie in het eerste kwartaal met 11,9 procent op jaarbasis. China probeert met verschillende maatregelen de groei af te remmen om oververhitting van de economie te voorkomen en de oplopende inflatie tegen te gaan.

Analisten

Analisten gepolst door persbureau Reuters rekenden op een exporttoename met 32 procent. De import van China steeg in mei met 48,3 procent. Hier werd gerekend op een stijging met 45 procent. Het Chinese handelsoverschot klom in mei tot 19,5 miljard dollar (16,2 miljard euro) tegen slechts 1,7 miljard dollar in april.

Het sterke exportcijfer van China lekte woensdag al uit in de media. De wereldwijde aandelenmarkten reageerden positief omdat daardoor de bezorgdheid over de schuldencrisis naar de achtergrond werd gedrongen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl