'Optreden DNB-president Wellink ongepast'

Laatste update:  31 mei 2010 13:00 info

DEN HAAG - De SP is boos op president Nout Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB) omdat hij weigert nader in te gaan op zijn ''publiekelijke kritiek'' op het rapport van de commissie-De Wit. SP-Kamerlid Ewout Irrgang noemt dat ''ongepast''.

Foto:  ANP

Minister Jan Kees de Jager van Financiën stuurde maandag een brief van Wellink over het rapport van de parlementaire onderzoekscommissie naar de Tweede Kamer.

Wellink stelt daarin dat DNB de meeste aanbevelingen van de comissie-De Wit waardevol vindt, maar zich niet kan vinden in de conclusies over het optreden van DNB inzake ABN Amro en de IJslandse bank Landsbanki.

Wellink spreekt de hoop uit dat hij dat later nog eens nader kan uitleggen.

Ongepast

SP'er Irrgang is daar boos over en noemt de brief ongepast. Volgens hem herhaalt Wellink zijn kritiek over een rapport waarover de Kamer nog niet eens heeft gedebatteerd en weigert hij opnieuw zijn kritiek toe te lichten.

''Wellink omarmde alle conclusies die hem goed uitkwamen en legde alle kritische conclusies over DNB naast zich neer. Dit is ongepast omdat het parlement er nog over moet spreken.

De hele omgang van Wellink met het rapport van de parlementaire onderzoekscommissie is niet chique ten opzichte van de commissie De Wit en het parlement als geheel'', aldus Irrgang.

DNB wil niet reageren op de aantijgingen van de SP.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl