Euro glijdt weer weg

Laatste update:  24 mei 2010 13:24 info

LONDEN - De euro glijdt maandag tweede pinksterdag opnieuw weg. De redding van de regionale Spaanse spaarbank Cajasur dit weekeinde door de Spaanse autoriteiten legde de structurele problemen van het bankensysteem weer bloot.

Foto:  Inertia

''Een reddingsactie van een bank in Spanje is geen probleem, maar als dat er meer worden zullen we hernieuwde druk zien op de euro'', aldus een valutaspecialist tegen persbureau Reuters.

Ook wees hij op de stakingsdreiging in onder meer Spanje als reactie op (aanstaande) bezuinigingsmaatregelen.

De euro noteerde maandagmiddag op de valutamarkt 1,2387 dollar tegen 1,2572 bij het slot van de beurzen in de VS afgelopen vrijdag.

Schuldencrisis

De euro had tot dit weekeinde de opgaande lijn te pakken na een gestage daling in de weken daarvoor door de schuldencrisis. ''De markt wacht op het volgende negatieve nieuws in de eurozone om de euro eruit te doen'', zei een valutahandelaar van ING.

Lees meer over de eurocrisis.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl