KLM gaat laatste gestrande reizigers thuisbrengen
AMSTELVEEN - Luchtvaartmaatschappij KLM begint onder het motto 'breng me thuis' een campagne om de laatste gestrande Nederlandse KLM-passagiers naar huis te brengen.
Foto: NU.nl/Albert van Dijk
Volgens Bram Gräber, directeur KLM Nederland, gaat het om duizend tot tweeduizend passagiers die nog in het buitenland bivakkeren.
''Het is nu mooi geweest, iedereen moet terug'', aldus Gräber vrijdag.
Op de Nederlandse site van KLM komt een speciale 'breng me thuis'-knop. Passagiers kunnen via die knop hun gegevens invullen. ''Wij hebben een team klaarzitten dat dan wat regelt, speciaal voor deze groep.''
Tot vrijdag bracht KLM ruim 20.000 gestrande passagiers terug. Komend weekeinde komen daar nog 15.000 passagiers bij. ''Ze zitten nog net niet op de vleugels.''
Sneller
Volgens Gräber was KLM ondanks alle inspanningen de afgelopen tijd ''niet optimaal bereikbaar''. Via de speciale knop moeten de zaken nu sneller geregeld kunnen worden voor de laatste gestrande passagiers.
Mensen die geen beschikking hebben over internet, kunnen bellen met KLM om zo snel mogelijk op een terugvlucht geboekt te worden via 020-4747747.
Dekking kosten
KLM houdt zich op de vlakte over wie opdraait voor de kosten die gestrande passagiers hebben gemaakt. Europese regels schrijven voor dat luchtvaartmaatschappijen ervoor moeten zorgen dat passagiers te eten en te drinken hebben en ergens kunnen overnachten.
''Het is een beetje te simpel om die regels zo toe te passen. Dat is te kort door de bocht'', zei Bram Gräber, directeur KLM Nederland, vrijdag.
Fonds
Volgens KLM zou 'Europa' moeten overwegen een fonds op te zetten voor gestrande reizigers om dergelijke kosten te dekken. ''We lopen niet weg voor onze verantwoordelijkheid, maar hier is sprake van ongelooflijke overmacht'', stelt Gräber. ''Niemand weet hoe hier het beste mee omgegaan kan worden.''
Eerder zei president-directeur Peter Hartman van KLM al dat hij rekende op steun uit Brussel na de sluiting van een groot deel van het Europese luchtruim. Hij sprak van ''een natuurramp''. ''En een politieke'', voegt Gräber eraan toe.
Op de vraag of KLM de kosten betaalt, blijft Gräber het antwoord schuldig.


Startpagina