Klachtenrecord OV-loket door OV-chip

Laatste update:  19 april 2010 09:23 info

AMSTERDAM - De ingebruikname van de OV-chipkaart door studenten heeft het aantal klachten over het openbaar vervoer naar recordhoogte gestuwd.

Foto:  ANP

Bij het OV-loket kwamen het afgelopen halfjaar ruim 4100 klachten binnen.

Met gemiddeld zevenhonderd klachten per maand was het twee keer zo druk bij het loket als de vorige verslagperiode.

Bijna een kwart van de klachten bij de onafhankelijke toezichthouder gingen over de OV-chipkaart voor studenten. Studenten klaagden onder meer over dat ze de kaart niet hadden ontvangen, hun aanvraag was verdwenen of dat er een verkeerde foto of naam op hun kaart stond.

Ook over de gewone OV-chipkaart en de manier waarop vervoerders met het winterweer omgingen kwamen veel klachten binnen.

Slechte rechtspositie

Volgens het OV-loket is de rechtspositie van reizigers tijdens noodweer slecht. Vervoerders kunnen zich beroepen op overmacht, maar de reizigers hebben pech.

Volgens het OV-loket moeten de vervoerders lessen trekken uit de vele klachten. Zo moet er bij een grote verandering als de invoering van de OV-chipkaart meer gekeken worden naar de gevolgen voor de dienstverlening naar de reizigers.

Ontevredenheid

Verder moeten vervoerders beter samenwerken en de informatievoorziening verbeteren.

Overigens is een deel van de toename van het aantal klachten volgens het OV-loket te danken aan het feit dat mensen de organisatie beter weten te vinden. Ontevredenheid bij de reiziger zou echter de grootste reden voor de toename zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl