NS maakt afspraken met actievoerders

Laatste update:  18 maart 2010 16:19 info

UTRECHT - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben donderdag een stevig gesprek gevoerd met vakbond FNV Bondgenoten over de wijze waarop de schoonmakers actievoeren, met name op het station in Utrecht. Dat zei een woordvoerder van de NS.

NU.nl/Chris Heijmans

Bekijk alle lezersfoto's van de staking op NUfoto.nl

''De situatie was niet meer acceptabel'', aldus de spoorwegen. De dag ervoor hadden actievoerders krantjes uit de prullenbakken gevist en verscheurd en de snippers in de rondte gestrooid.

De NS kreeg daarop klachten van reizigers, onder meer van visueel gehandicapten die geen gebruik meer konden maken van de speciale banen die er voor hen liggen. Ook werden werkwilligen tegengehouden door actievoerders.

Werkwilligen

Volgens de NS zijn er nu goede afspraken gemaakt tussen de partijen. Zo mogen werkwilligen het station en de treinen op de keerpunten schoonmaken, zullen geen acties meer gehouden worden midden in de stationshal en worden reizigers niet gehinderd.

Ook mogen personeelsleden van de NS niet meer geïntimideerd worden en moeten de actievoerders aanwijzingen van NS-personeel of het KLPD opvolgen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

''De vraag is daarom niet óf arbeidsmigranten nodig hebben, maar hoe wij de goede arbeidsmigranten hierheen trekken.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'De ondernemer die het mogelijk maakt om samen één product aan te schaffen heeft goud in handen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl