Kamerprijzen weer gestegen
AMSTERDAM - De gemiddelde kamerhuurprijzen zijn landelijk weer gestegen. Dat meldt Kamernet dinsdag in een persbericht.
Foto: ANP
Landelijk stijgt de gemiddelde huurprijs van nieuw aangeboden kamers in Nederland met 4,4 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. De gemiddelde huurprijs komt nu uit op 356 euro.
Stijgers en dalers
Van de grootste studentensteden was de stijging van de huurprijs in Den Haag het grootst met 9,4 procent. In deze stad betaalt de student gemiddeld 397 euro voor een kamer. Een jaar geleden was dat nog 363 euro.
De verschillen in prijsstijging tussen de grote studentensteden zijn opvallend groot.
In Amstelveen daalde de huurprijs juist met ruim 12 procent. In plaats van 447 euro betaalt de student nu gemiddeld 394 euro voor een nieuwe kamer.
Fors aanbod
Naast het feit dat de kamerprijzen stijgen, neemt het aanbod van kamers fors toe met 62,5 procent. In totaal zijn er in februari 2010 bijna 10.000 nieuwe kamers aangeboden.



Startpagina