Langdurige staking vuilnismannen op komst

Laatste update:  12 maart 2010 15:48 info

DEN HAAG - Gemeenten krijgen volgende maand te maken met langdurige stakingen van vuilnismannen en parkeercontroleurs.

Foto:  ANP

Onder meer Amsterdam zal daardoor worden getroffen, zei bestuurder Ruud Kuin van vakbond Abvakabo FNV vrijdag na overleg met de actieleiders.

De vakbonden liggen met de gemeenten in de clinch over een nieuwe cao voor gemeenteambtenaren.

De bonden eisen een loonsverhoging van 1,5 procent, terwijl de Vereniging van Nederlandse Gemeenten niet verder wil gaan dan een eenmalige uitkering van 1 procent van het jaarsalaris en verder de salarissen wil bevriezen.

Al enkele weken worden in diverse gemeenten acties gevoerd, maar deze waren veelal kleinschalig.

Harder

De bonden willen de komende maanden harder actie gaan voeren. Het is de bedoeling dat werknemers van reinigingsdiensten in april in verscheidene gemeenten het werk voor een week neerleggen.

Met de acties van parkeercontroleurs willen de bonden de gemeenten in financiële zin raken. ''En deze acties zijn ook publieksvriendelijk'', aldus Kuin.

Acties

Abvakabo FNV wil vanaf eind maart ook acties organiseren waarbij ambtenaren op de stadskantoren langere werkonderbrekingen houden. Tot dusver duurden die niet langer dan twee uur. Dat moet vier uur worden, aldus Kuin.

Voor 1 juni bereidt de bond een actie voor waarbij voor acht uur het werk wordt neergelegd. ''Het is die dag dan een jaar geleden dat de cao is verlopen'', zo verklaart Kuin.

Mislukt

Maandag mislukte een poging om het vastgelopen cao-overleg vlot te trekken. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vindt een structurele loonsverhoging niet verantwoord, omdat er mogelijk bezuinigd moet worden.

Abvakabo FNV zegt echter steun te hebben gevonden bij twintig van de zestig tot zeventig gemeenten waar tot dusver actie is gevoerd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

''De vraag is daarom niet óf arbeidsmigranten nodig hebben, maar hoe wij de goede arbeidsmigranten hierheen trekken.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'De ondernemer die het mogelijk maakt om samen één product aan te schaffen heeft goud in handen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl