FNV woest op Schiphol en NS

Laatste update:  10 maart 2010 17:43 info

AMSTERDAM - FNV Bondgenoten is woedend op Schiphol en de NS. Deze organisaties proberen volgens de bond de acties van schoonmakers de kop in te drukken.

Foto:  NU.nl/Jelle Radstake

In een e-mail roept de NS-directie niet-uitvoerend personeel op vrijwillig schoonmaakwerk te verrichten.

NS-managers hebben woensdag op diverse stations de staking 'gebroken' door schoon te maken, meldt volgens FNV Bondgenoten.

Dinsdag voerden honderden schoonmakers actie op Schiphol. Woensdag heeft de luchthaven een vakbondsbestuurder in een brief laten weten dat hij niet meer welkom is op Schiphol, omdat hij onrechtmatig in een kantine zou zijn geweest.

Uitpersen

De bond heeft de brief van Schiphol en de e-mail van de NS naar de media gestuurd. "Eerst uitpersen en daarna onderdrukken", beschrijft bondsbestuurder Ron Meyer de maatregelen.

Ze denken bij Schiphol en NS kennelijk dat we in een bananenrepubliek leven, zegt hij. Schoonmakers in het hele land voeren sinds een maand of vijf actie voor meer loon, waardering en respect.

Staking

Twee weken geleden brak een staking uit. De schoonmakers zijn het 'gierige gedrag' van grote opdrachtgevers als NS, Schiphol en diverse banken zat, evenals het 'slaafse' gedrag van de schoonmaakbedrijven.

Dit leidt volgens FNV bondgenoten tot erbarmelijke kantines, onveilige arbeidsomstandigheden, intimidaties en lage beloningen.

De grote opdrachtgevers reageren door te stellen dat ze geen partij zijn, aldus Meyer. "De tijd van lief vakbondje spelen, is definitief voorbij. Ze hebben schoonmakers de oorlog verklaard, en die kunnen ze krijgen ook."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

''De vraag is daarom niet óf arbeidsmigranten nodig hebben, maar hoe wij de goede arbeidsmigranten hierheen trekken.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'De ondernemer die het mogelijk maakt om samen één product aan te schaffen heeft goud in handen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl