Miljardenverlies voor Daimler

Laatste update:  18 februari 2010 11:04 info

STUTTGART - De Duitse luxe-autofabrikant Daimler heeft een nettoverlies geleden in 2009 van 2,64 miljard euro ten opzichte van een winst van 1,4 miljard euro een jaar eerder. Dat heeft het concern donderdag bekendgemaakt.

Het operationele verlies bedroeg 1,51 miljard euro, conform de verwachtingen van analisten. Daimler, bekend van de Mercedes-Benz en de grootste producent van vrachtauto's ter wereld, keert geen dividend uit over 2009.

''Dit besluit is uitsluitend een weerspiegeling van de gang van zaken in 2009 en is niet gerelateerd aan de verwachtingen van de groep voor 2010'', aldus het concern in een toelichting.

Daimler verwacht dit jaar een bedrijfsresultaat van meer dan 2,3 miljard euro.

Eerder werd al bekend dat de verkopen van Daimler in 2009 meer dan 10 procent waren gedaald wegens de economische neergang.

Beleggers waren donderdag niet gecharmeerd van de rapportage: het aandeel Daimler ging op de beurs in Frankfurt meer dan 8 procent onderuit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Gemeenten

Ondernemers vinden gemeenten niet ondernemend genoeg.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl