Griekenland geeft details bezuinigingen prijs

Laatste update:  9 februari 2010 19:20 info

ATHENE - De Griekse regering heeft dinsdag details vrijgegeven van de bezuinigingen die ze wil doorvoeren.

Foto:  ANP

Zo gaat ze het pensioensysteem aanpakken en zullen ambtenaren te maken krijgen met kortingen op hun loon.

De maatregelen moeten ervoor zorgen dat de schulden van Griekenland afnemen. Op de financiële markten is grote onrust ontstaan over de financiële positie van het land.

Het begrotingstekort van de overheid is opgelopen tot 12,7 procent van het bruto binnenlands product, de som van alle geproduceerde goederen en diensten. De staatsschuld komt naar verwachting dit jaar boven de 290 miljard euro uit.

Pensioen

Gemiddeld mogen Grieken voortaan op 63-jarige leeftijd met pensioen, zo stelt de regering voor. Nu geldt er voor mannen en vrouwen nog een andere pensioengerechtigde leeftijd.

Voor mannen is dat 65 jaar en vrouwen 60 jaar. Bovendien zijn er allerlei regelingen waardoor werknemers vroegtijdig met pensioen gaan.

Daar moet een einde aan komen om de kosten van het pensioensysteem terug te dringen.

Belastingontduiking

De Griekse minister van Financiën Giorgos Papakonstantinou riep zijn bevolking ook op om een bijdrage te leveren in de strijd tegen belastingontduiking. De Griekse overheid gaat verscherpte controles invoeren.

Vooral rijke Grieken gaan daar veel van merken. Zij kunnen nu via allerlei omwegen belastingen omzeilen.

''Het kan niet zo zijn dat een burger een jacht bezit, zijn kinderen naar privéscholen stuurt en maar 10.000 euro aan inkomen meldt'', aldus Papakonstantinou.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl