rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Groen licht voor Zweedse staatssteun Saab

Uitgegeven: 8 februari 2010 11:51
Laatst gewijzigd: 8 februari 2010 11:51

BRUSSEL - De Europese Commissie heeft vrijdag goedkeuring verleend aan de Zweedse staat om Saab een garantie te verstekken die het de autofabrikant mogelijk maakt een lening van de Europese Investeringsbank EIB te krijgen.

Met die lening wordt een investeringsplan voor Saab bekostigd, dat onderdeel uitmaakt van de verkoop van het automerk aan het Nederlandse Spyker Cars.

''Deze overheidsgarantie zal bijdragen aan de uitvoering van het businessplan van Saab zonder dat dit tot buitensporige concurrentieverstoringen leidt'', aldus EU-commissaris Neelie Kroes (Concurrentie).

De Zweedse autofabrikant wil 400 miljoen euro lenen van de EIB. Dat geld zal gebruikt worden voor een investeringsproject dat het brandstofrendement en de veiligheid van de auto's van Saab moet verbeteren.

Eind januari sloten het Nederlandse Spyker Cars met eigenaar Amerikaanse General Motors (GM) een overeenkomst om Saab Automobiles te kopen.

© ANP

Overig nieuws

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

Rente

De financiering van een dijk langs de Lek levert bijna vier eeuwen later nog steeds rente op.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Beurs

Innovatie 360

Naar het werk in een auto die op koffie rijdt, drie ideeën die bedorven voedsel tegengaan en de universele 3D-bril.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'De tijd van sterke of aanzienlijke winststijgingen lijkt voorlopig voorbij'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Vastgoed

Rond vastgoedondernemer Evert Kroon hangt sinds de affaire ‘Des Bouvrie’ de zweem van belastingfraude. Een portret.

Lees verder op NUzakelijk.nl