Easyjet opent de aanval op Schiphol

Laatste update:  6 februari 2010 10:33 info

AMSTERDAM - Prijsvechter Easyjet vindt Schiphol veel te duur en gaat met nieuwe bestemmingen over de grens frontaal de aanval openen op de Nederlandse luchthaven.

De Britse luchtvaartmaatschappij start binnenkort een groot aantal nieuwe op Nederland gerichte bestemmingen om reizigers naar de luchthavens van Brussel, Düsseldorf en Dortmund te lokken.

''We willen dolgraag uitbreiden op Schiphol, maar de luchthaven is gewoon veel te duur en wil niet naar ons luisteren.

Daarom gaan we het nu zo doen'', aldus Easyjet-directeur Cor Vrieswijk zaterdag in een interview met De Telegraaf. We gaan er vol in en zullen ook een grote campagne in Nederland lanceren", zegt Vrieswijk.

Kritisch

Easjet is al langere tijd kritisch op Schiphol. Ondanks de afschaffing van de vliegtaks is Schiphol volgens de onderneming de duurste luchthaven van Europa. Easyjet diende eind 2008 een klacht in bij de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) hierover.

Volgens de Britse prijsvechter maakt Schiphol zich schuldig aan discriminatie door passagiers die vanuit Nederland vertrekken twee keer zoveel te laten betalen aan toeslagen als reizigers die op de luchthaven overstappen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Gemeenten

Ondernemers vinden gemeenten niet ondernemend genoeg.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl