Grote opkomst bij poortactie DSM

Laatste update:  26 januari 2010 10:04 info

GELEEN - Meer dan duizend werknemers van DSM hebben dinsdagochtend meegedaan aan een poortactie bij het chemieconcern in Geleen.

Ze wilden op die manier looneisen van de gezamenlijke vakbonden ondersteunen.

Door de massale opkomst voor de poort van DSM ontstonden er opstoppingen op de toegangsweg.

De werknemers zijn boos op de directie die onder verwijzing naar de marktomstandigheden een door de vakbonden geëiste loonsverhoging van 2 procent per 1 januari 2010 weigert.

Daalder

Ook eisen de actievoerders een onvoorwaardelijke baangarantie. Een informeel gesprek tussen vakbonden en DSM liep maandag op niets uit.

Het bedrijf wil de bonden wel tegemoet komen, maar dat gaat de werknemers niet ver genoeg. De bonden dreigen met hardere acties, waaronder een bezetting en stakingen.

Bestuurder Henk van Rees van FNV Bondgenoten zei na afloop van de actie te hopen dat de eerste klap voor DSM een daalder waard is.

Vastberadenheid

''De werknemers hebben een helder signaal afgegeven en vastberadenheid getoond'', aldus Van Rees.

''DSM'ers zijn geen actievoerders. Als dan toch zoveel mensen in beweging komen, zou dat de directie aan het denken moeten zetten.''

Van Rees peilde dinsdag de actiebereidheid door werknemers de vraag te stellen wie bereid was komende maandag tot bezetting van een DSM-kantoor over te gaan, als de directie niet toegeeft. ''Iedereen stak de hand op'', zei Van Rees.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl