Abvakabo legt zich neer bij FNV-beleid AOW

Laatste update:  19 januari 2010 16:32 info

ZOETERMEER - De Abvakabo legt zich neer bij de strategie van de FNV met betrekking tot de AOW. Dat heeft het bondsbestuur van de bond dinsdag besloten.

Foto:  ANP

Abvakabo was binnen de vakcentrale de enige bond die wilde dat de FNV zich louter zou richten op verzet tegen de plannen van het kabinet de AOW-leeftijd te verhogen van 65 naar 67 jaar.

De bondsraad (parlement) van Abvakabo had vrijdag nog uitgesproken dat de AOW-leeftijd 65 jaar moest blijven en dat daarvoor acties moesten worden gevoerd.

Maar Abvakabo kreeg voor dat standpunt geen steun van de andere FNV-bonden.

Dinsdag besloot het bondsbestuur zich te committeren aan het FNV-beleid. De vakcentrale is voor een flexibele AOW-leeftijd, waarbij werknemers ervoor kunnen kiezen ergens tussen hun 65e en 67e jaar op te houden met werken, met behoud van volledige AOW.

Schade

In haar verzet tegen de kabinetsplannen richt de FNV zich met name op het repareren van de schade die de kabinetsplannen hebben voor mensen met een laag inkomen of een zwaar beroep.

Zo wil de vakcentrale zich ervoor inzetten dat mensen met veel dienstjaren of onder een bepaalde inkomensgrens nog steeds met 65 jaar van een volledige AOW-uitkering kunnen genieten.

Gekort

Wie meer dan die nog vast te stellen grens verdient, wordt wel gekort op de AOW-uitkering als hij voor het 67e jaar stopt.

Abvakabo blijft moeite houden met de koppeling tussen inkomen en AOW.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl