Eurostat wil kunnen inspecteren
BRUSSEL - De Europese statistische dienst Eurostat moet bij EU-landen zelf kunnen inspecteren of hun cijfers wel kloppen. Dat moet voorkomen dat een land als Griekenland opnieuw jarenlang foute cijfers inlevert.
Foto: ANP
De Europese Commissie doet de EU-landen dat voorstel volgende maand, meldde EU-commissaris Joaquin Almunia (Economische Zaken) maandag.
Eurostat heeft momenteel geen bevoegdheid tot controles in de 27 EU-landen. Een voorstel daartoe was in 2005 afgewezen door de EU-landen.
''De afwijzing was een grote fout'', oordeelde de Luxemburgse premier Jean-Claude Juncker nadat hij beraad van de ministers van Financiën van de eurolanden had voorgezeten.
Verbeteringen
De Europese Commissie zal ook andere verbeteringen voorstellen in de statistieken, meldden Almunia en Juncker.
Door de foute cijfers van de Griekse statistische dienst leek het begrotingstekort in Griekenland veel lager dan in werkelijkheid. Inmiddels blijkt het met afstand het grootste tekort van alle EU-landen.


Startpagina