Onderwijs lijdt onder marktwerking

Laatste update:  7 januari 2010 16:58 info

UTRECHT - De marktwerking in de inburgeringscursussen is nadelig voor reguliere onderwijsinstellingen.

Foto:  ANP

''Nieuwe aanbieders concurreren door minder uren les te geven, grotere klassen en goedkoper personeel. Het onderwijs lijdt daar onder, cursisten en leraren worden de dupe'', zegt bestuurder Gerrit Stemerding van de Algemene Onderwijsbond (AOb) naar aanleiding van een rapport over de marktwerking in het inburgeringsonderwijs.

Het rapport (pdf) van onderzoeksbureau Regioplan is donderdag verschenen.

Volgens het onderzoek staan door de marktwerking honderden banen op de tocht bij de Regionale Opleidingscentra (ROC's). De AOb wijst op de situatie bij de Rotterdamse ROC's Zadkine en Albeda College.

De gemeente Rotterdam wijst maar een handvol cursussen toe aan de reguliere onderwijsinstellingen. ''Alleen al bij Zadkine staan de komende drie jaar 250 formatieplaatsen op de tocht'', aldus de onderwijsbond.

Aanbesteding

Bij de aanbesteding van cursussen weegt de prijs van een cursus te zwaar, menen de samenstellers van het rapport.

"Cursisten krijgen sinds de invoering van marktwerking minder uren les in grotere groepen. Verder is het aantal inburgeraars afgenomen, door administratieve problemen".

De AOb noemt de invoering van de marktwerking in de inburgeringscursussen een mislukt experiment. "Het bewijst dat markt en publiek onderwijs niet samengaan."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl